Promocje
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu
4 500,00 zł 3 990,00 zł
szt.
Orteza stawu biodrowego Philippon Hip Breg
Orteza stawu biodrowego Philippon Hip Breg
2 000,00 zł 660,00 zł
Orteza lędźwiowo-krzyżowa Aspen OTS LSO 648
Orteza lędźwiowo-krzyżowa Aspen OTS LSO 648
360,00 zł 169,00 zł
szt.
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu - PRODUKT POTESTOWY
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu - PRODUKT POTESTOWY
4 500,00 zł 2 900,00 zł
Kinesio Tex Gold Light Touch+ 5 cm x 5 m
Kinesio Tex Gold Light Touch+ 5 cm x 5 m
57,00 zł 49,00 zł
Pistolet do masażu Hypervolt GO
Pistolet do masażu Hypervolt GO
999,00 zł 690,00 zł
szt.
Xoopo Power Band - opaski piłkarskie
Xoopo Power Band - opaski piłkarskie
129,00 zł 40,00 zł
Normatec - spodenki regeneracyjne
Normatec - spodenki regeneracyjne
2 800,00 zł 2 300,00 zł
szt.
Półkule i poduszki sensoryczne PINOFIT – uniwersalne przybory do gabinetu 0
Półkule i poduszki sensoryczne PINOFIT – uniwersalne przybory do gabinetu

Akcesoria sensoryczne należą do wyposażenia, które jest chętnie wybierane do gabinetu. Jest to spowodowane uniwersalnością lubianych przez pacjentów dysków i jeżyków. Wiele możliwości ich zastosowania sprawia, że półkule do balansowania są często wykorzystywane w czasie pracy fizjoterapeuty. Warto zaopatrzyć się w takie pomoce, gdyż będą przydatne w różnorodnych rodzajach ćwiczeń i terapii.

 

Poduszki i półkule sensoryczne PINOFIT – zastosowanie

 

Akcesoria do balansowania służą do ćwiczeń:

 • równoważnych

 • wzmacniających stabilizację centralną

 • poprawiających czucie głębokie

 • wzmacniających stabilizację stawów

 • usprawniających propriocepcję

 • poprawiających koordynację ruchową

 • kształtujących zdolności równoważne w aktywnościach statycznych i dynamicznych.

/userdata/public/assets//11

 

Akcesoria sensoryczne PINOFIT w praktyce gabinetowej

 

Poduszki do balansowania i półkule sensoryczne można zastosować u różnych grup pacjentów. Należą do nich:

 • Osoby po zabiegach ortopedycznych

  Ćwiczenia z akcesoriami sensorycznymi są ważne u pacjentów po interwencjach artroskopowych lub chirurgicznych. Mają znaczenie zwłaszcza na dalszym etapie usprawniania, gdy trzeba odzyskać stabilizację operowanego stawu.

 • Pacjenci po urazach

  Wzmacnianie osłabionej unieruchomieniem kończyny należy zacząć od ćwiczeń izometrycznych, a na dalszych etapach powrotu do sprawności warto wykorzystać dyski sensomotoryczne. Stojąc na takiej poduszce do balansowania, włączają się do pracy różne grupy mięśniowe. Zadaniem pacjenta jest w tym momencie utrzymać równowagę, dzięki czemu pobudzane jest czucie głębokie.

 • Pacjenci neurologiczni

  U osób z chorobami układu nerwowego często zachodzi potrzeba wzmocnienia stabilizacji tułowia. W takich przypadkach wartościowe są ćwiczenia, w których chory siada na dysku sensorycznym umieszczonym na kozetce. Jest asekurowany przez fizjoterapeutę, który wykorzystuje techniki metody PNF lub Bobath i wykonuje specjalne procedury mające na celu poprawę równowagi. Pacjent w czasie takiego ćwiczenia ma za zadanie utrzymać pozycję.

 • Osoby z przewlekłymi bólami kręgosłupa

  Aby zapobiegać nawrotom bólu w obrębie pleców ważne jest wzmocnienie głębokich mięśni tułowia, brzucha i miednicy. Do tego celu mogą posłużyć także dyski sensoryczne. Ćwiczenia stabilizacyjne wykonuje się w takich przypadkach m.in. w pozycji stojącej, ustawiając stopy na poduszce sensorycznej lub jeżykach i wykonując np. półprzysiady. Innym ćwiczeniem są pompki z oparciem rąk o dysk do balansowania. Dodatkowo taka poduszka może służyć do siedzenia, co odciąży kręgosłup.

 • Osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów

  U pacjentów z osłabionymi stawami warto wzmocnić ich stabilizację, m.in. przez wykorzystanie poduszek sensomotorycznych i jeżyków. Już samo stanie na takich akcesoriach jest ćwiczeniem, można więc na początek zalecić np. ustawienie stóp na dysku i próbę utrzymania na nim równowagi. W tym czasie kolana, biodra i stawy skokowe będą próbować zachować prawidłową pozycję, przez co otaczające je mięśnie włączą się do działania. 

 

userdata/public/assets//dysk-sensomotoryczny-poduszka-sensoryczna-cwiczenie-rownowagi-prezentacja-kolorow

Jeżyki i dyski sensomotoryczne w rehabilitacji dzieci

 

Akcesoria do balansowania bardzo dobrze sprawdzają się także w pracy z małymi pacjentami. Ćwiczenia z ich wykorzystaniem przyniosą wiele korzyści w przypadku:

 • Dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym

  Jeżyki to znane akcesoria do rehabilitacji pediatrycznej. Są wykorzystywane w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w ośrodkach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Półkule sensoryczne często są częścią kolorowego toru przeszkód, gdyż przejście z dysku na dysk to zadanie, które aktywuje do pracy mięśnie brzucha i tułowia. Jest to ważne, gdyż mięśnie te odpowiadają za stabilizację centralną, która pozwala zapobiegać wadom postawy ciała. Co więcej, korzystając z przyborów do balansowania, mały pacjent doskonali także reakcje równoważne i nastawcze.

 • Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej

  U maluchów uczęszczających na terapię SI jeżyki stymulują bazowe zmysły. Znajdujące się na półkulach oraz poduszkach wypustki są dobrym bodźcem dotykowym, a stanie na ruchomym podłożu to równocześnie bodziec dla układu przedsionkowego, odpowiedzialnego za równowagę. Do takich ćwiczeń włącza się także narząd wzroku, gdy dziecko kontroluje swoją pozycję podczas przechodzenia z dysku na dysk. Dzięki temu w zadanie ruchowe zaangażowanych jest wiele układów, których współdziałanie jest ważne dla prawidłowego rozwoju.

 

Liczne możliwości zastosowania półkul i poduszek sensorycznych sprawiają, że przybory te przydatne są każdego dnia w gabinecie i sali SI. Zajmują mało miejsca, można je łatwo przenosić i przestawiać. To sprawia, że warto wyposażyć się w akcesoria do balansowania i czerpać w pełni z ich możliwości podczas rehabilitacji.

 

/userdata/public/assets//DYSK-SENSORYCZNY-PINO-1

/userdata/public/assets//POLKULA-SENSORYCZNA-PINO-1

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl