
Masaż wibracyjny w połączeniu z rolowaniem mięśni to ciekawa propozycja autoterapii dla osób z bólem pleców. Taka kombinacja czynników leczniczych jest możliwa, stosując piłkę HYPERSPHERE. Zarówno w wersji standardowej, jak i w wariancie mini piłka ta pomaga rozluźnić nadmiernie napięte partie mięśniowe. Zajmuje niewiele miejsca i można z niej skorzystać nie tylko w gabinecie fizjoterapeuty, ale też w domu. Przekonaj się, dlaczego warto mieć piłkę HYPERSPHERE!
Piłka HYPERSPHERE – działanie w miejscu bólu
Piłka wibrująca HYPERSPHERE łączy w sobie działanie na tkanki nacisku i wibracji. Takie połączenie dwóch technik sprawia, że uzupełniają się one wzajemnie, zapewniając jeszcze lepszy efekt.
Piłkę wykorzystuje się podobnie jak akcesoria do rolowania: umieszcza się ją pod napiętym obszarem, a następnie, poprzez nacisk odcinkowy masuje się napięte miejsca.
W piłce HYPERSPHERE jest jeszcze opcja wibracji, którą ustawia się za pomocą cyfrowego sterowania. Wybrać należy jeden spośród trzech stopni wibracji. Masaż za pomocą piłki trwa 10 minut. W tym czasie w masowanych tkankach:
-
zmniejsza się napięcie, prowadząc do lepszego funkcjonowania mięśni i powięzi
-
rozluźniają się mięśniowo-powięziowe punkty spustowe, czyli miejsca skumulowanego napięcia
-
poprawia się ukrwienie i odżywienie tkanek
-
zmniejszają się restrykcje tkankowe, poprawia się ich przesuwalność względem siebie, skutkując zwiększeniem mobilności danego odcinka.
Wiele korzyści z zastosowania piłki HYPERSPERE sprawia, że jest ona przydatna w sporcie, w rehabilitacji i w domowym rozluźnianiu.
Terapia punktów spustowych z piłką HYPERSPHERE
Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe (MPPS, trigger points), czyli miejsca wzmożonego napięcia w mięśniu lub w powięzi najskuteczniej opracowuje się w gabinecie, z zaleceniem dodatkowego, regularnego rozluźniania w domu.
Takie domowe autorozluźnianie w miejscach MPPS można wykonać z użyciem piłki HYPERSPHERE MINI. Dzięki temu precyzyjnie można opracować bolesne miejsce, wspomagając działanie nacisku wibracją. Sprawi to, że taki punkt przestanie generować objawy bólowe. Warto przećwiczyć wcześniej korzystanie z piłki u fizjoterapeuty, który wskaże prawidłową technikę rozluźniania.
Piłka HYPERSPHERE MINI – rozluźnianie rozcięgna podeszwowego
Bardzo dobrą propozycją zastosowania piłki HYPERSPHERE MINI jest rehabilitacja w nadmiernym napięciu rozcięgna podeszwowego. Stan taki może dawać objawy podobne do tych, które generuje ostroga piętowa. Warto więc różnicować te dwie jednostki.
Ponadto, często przy współistnieniu ostrogi piętowej równocześnie rozciegno podeszwowe jest nadmiernie napięte. Rozluźniając jego pasma, można zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz poprawić komfort chodzenia i codziennego funkcjonowania.
Rozluźnianie manualne w gabinecie fizjoterapeuty, jeżeli sesje odbywają się tylko raz w tygodniu, może być niewystarczające i musi być wsparte domowymi działaniami. Do tego bardzo dobrze nadaje się piłka HYPERSPHERE MINI. Jej wielkość pozwala na umieszczenie jej pod podeszwą stopy. Metodykę takiego rozluźniania, jego częstotliwość oraz czas trwania indywidualnie powinien dobrać fizjoterapeuta.
Jak wykonać takie autorozluźnianie?
W pozycji siedzącej należy ustawić poziom wibracji według zaleceń fizjoterapeuty i umieścić piłkę na podłożu, pod podeszwą stopy. Następnie – wykonywać stopą okrężne ruchy, dzięki którym uzyska się efekt masujący w całym spiętym obszarze. Ważne jest, aby taki masaż został przeprowadzony rano (jeszcze przed wstaniem z łóżka i zrobieniem pierwszych kroków) oraz za każdym razem po dłużej utrzymywanej pozycji siedzącej.
Piłka HYPERSPHERE – mały przyrząd o wielu możliwościach
Piłka HYPERSHERE to niewielki, podręczny przyrząd do masażu. Wygodnie można z niego korzystać w gabinecie oraz w domu. Wersja mini mieści się także do torby treningowej, umożliwiając wykonanie masażu zaraz po wysiłku. Dzięki temu piłka HYPERSPHERE stanowi uniwersalny przyrząd do rozluźniania mięśni o wielu zastosowaniach. Warto z niego korzystać, aby utrzymać układ mięśniowo-powięziowy w dobrej formie.