Promocje
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu
4 500,00 zł 3 990,00 zł
szt.
Orteza stawu biodrowego Philippon Hip Breg
Orteza stawu biodrowego Philippon Hip Breg
2 000,00 zł 660,00 zł
Orteza lędźwiowo-krzyżowa Aspen OTS LSO 648
Orteza lędźwiowo-krzyżowa Aspen OTS LSO 648
360,00 zł 169,00 zł
szt.
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu - PRODUKT POTESTOWY
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu - PRODUKT POTESTOWY
4 500,00 zł 2 900,00 zł
Kinesio Tex Gold Light Touch+ 5 cm x 5 m
Kinesio Tex Gold Light Touch+ 5 cm x 5 m
57,00 zł 49,00 zł
Pistolet do masażu Hypervolt GO
Pistolet do masażu Hypervolt GO
999,00 zł 690,00 zł
szt.
Xoopo Power Band - opaski piłkarskie
Xoopo Power Band - opaski piłkarskie
129,00 zł 40,00 zł
Normatec - spodenki regeneracyjne
Normatec - spodenki regeneracyjne
2 800,00 zł 2 300,00 zł
szt.
Wkładki ortopedyczne MOW Mediroyal — koślawość i szpotawość pięt pod kontrolą 0
Wkładki ortopedyczne MOW Mediroyal — koślawość i szpotawość pięt pod kontrolą

Koślawość i szpotawość pięt to bardzo często występujące wady ortopedyczne. Z biegiem czasu takie ustawienie stóp może skutkować różnorodnymi dolegliwościami. Należy więc niezależnie od wieku wdrożyć działania korekcyjne i kompensacyjne oraz stosować specjalne zaopatrzenie ortopedyczne. Sprawdź, dlaczego przy problemach ze stopami warto nosić wkładki MOW Mediroyal i w jakich przypadkach mogą być one szczególnie pomocne. 

czytaj całość »
Opaski na łokieć tenisisty ‒ ulga i ochrona 0
Opaski na łokieć tenisisty ‒ ulga i ochrona

W dolegliwościach związanych z łokciem tenisisty lub golfisty dużą ulgę mogą przynieść specjalne opaski. Aby taki rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego zapewnił jak najwięcej korzyści, ważny jest jego prawidłowy dobór do indywidualnych potrzeb i objawów. Najnowsze opaski oferują nawet efekt zbliżony do masażu. Może to pomóc w regeneracji przeciążonych ścięgien i znacząco zmniejszyć ból oraz dyskomfort. Sprawdź, jak działają opaski polecane osobom z rozpoznaniem łokcia tenisisty i golfisty!

 

czytaj całość »
Półkule i poduszki sensoryczne PINOFIT – uniwersalne przybory do gabinetu 0
Półkule i poduszki sensoryczne PINOFIT – uniwersalne przybory do gabinetu

Akcesoria sensoryczne należą do wyposażenia, które jest chętnie wybierane do gabinetu. Jest to spowodowane uniwersalnością lubianych przez pacjentów dysków i jeżyków. Wiele możliwości ich zastosowania sprawia, że półkule do balansowania są często wykorzystywane w czasie pracy fizjoterapeuty. Warto zaopatrzyć się w takie pomoce, gdyż będą przydatne w różnorodnych rodzajach ćwiczeń i terapii.

czytaj całość »
Kiedy stosuje się buty ortopedyczne? 0
Kiedy stosuje się buty ortopedyczne?

Buty ortopedyczne to specjalny rodzaj zaopatrzenia, bardzo przydatny w wielu różnych dolegliwościach kończyny dolnej. Specjalistyczne buty są potrzebne, aby chronić stopę po zabiegach operacyjnych, ale też wspomagać leczenie powikłań w chorobach przewlekłych. O właściwościach tego rodzaju butów warto wiedzieć jak najwięcej, aby wybrać najlepsze i maksymalnie wykorzystać ich możliwości.

czytaj całość »
Kolano skoczka – korzystanie z opaski, tapingu dynamicznego i okładów 0
Kolano skoczka – korzystanie z opaski, tapingu dynamicznego i okładów

Kolano skoczka to entezopatia związana z przeciążeniem przyczepu więzadła rzepki. Pacjent z takim rozpoznaniem odczuwa ból okolicy podkolanowej, który z biegiem czasu zaczyna utrudniać chodzenie. Warto sprawdzić, kto jest w grupie ryzyka wystąpienia takich dolegliwości i poznać sposoby pomagające odciążyć kolano w czasie nasilonych objawów.

czytaj całość »
Kiedy stosuje się ortezę typu Dessaulta i dlaczego trzeba dobrze wyleczyć uraz barku? 0
Kiedy stosuje się ortezę typu Dessaulta i dlaczego trzeba dobrze wyleczyć uraz barku?

Kontuzje stawu barkowego należą do najtrudniejszych w rehabilitacji. Tkanki tej okolicy goją się długo, a ich nadwyrężenia mają tendencje do nawrotów. Dlatego tak ważne po urazie jest unieruchomienie barku, które zapewni elementom stawowym sprawną regenerację. Aby ochronić okolicę okołobarkową po uszkodzeniu, stosuje się między innymi ortezę Dessaulta. Warto wiedzieć, kiedy taki rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego może być wykorzystywany oraz znać zasady związane z dodatkowym odciążeniem ręki.

czytaj całość »
Balsamy, maści i żele dla aktywnych – możliwości zastosowania 0
Balsamy, maści i żele dla aktywnych – możliwości zastosowania

Dzięki aktywności fizycznej można zachować zdrowie i dobrą kondycję. Pomimo wielu korzystnych efektów uprawiania sportu, niektóre jego formy mogą być związane ze zwiększoną urazowością. Gdy dochodzi do kontuzji lub przeciążenia mięśni i stawów, warto mieć w swojej apteczce specjalne środki, które szybko zmniejszą dolegliwości.

czytaj całość »
Dlaczego warto mieć pulsoksymetr i jak interpretować wyniki? 0
Dlaczego warto mieć pulsoksymetr i jak interpretować wyniki?

Pulsoksymetr to niewielkie urządzenie, które pozwala monitorować jedne z najważniejszych życiowych parametrów. Może się przydać w wielu sytuacjach, m.in. jest wykorzystywany zarówno w czasie choroby, jak i również w sporcie. Warto mieć go w swojej apteczce lub torbie treningowej.

czytaj całość »
Kiedy stosować stabilizator nadgarstka? 0
Kiedy stosować stabilizator nadgarstka?

Nadgarstek jest delikatnym stawem, który często ulega urazom i przeciążeniom. Kiedy pojawia się w jego okolicy ból i obrzęk, pomocne jest wsparcie go odpowiednim stabilizatorem. Ułatwi to regenerację nadwyrężonych tkanek, przez co szybciej będzie można odzyskać jego sprawność.

czytaj całość »
Pas ortopedyczny w ochronie kręgosłupa 0
Pas ortopedyczny w ochronie kręgosłupa

Kręgosłup jest strukturą często ulegającą przeciążeniom. Osłabiony kręgosłup jest bardziej podatny na urazy. Aby go chronić i zapobiegać nawrotom dolegliwości warto zaopatrzyć się w pas ortopedyczny.

Znajomość zaleceń do jego stosowania pozwoli zmniejszyć objawy bólowe i zapewni wsparcie uszkodzonych tkanek.

czytaj całość »
Kołnierz Schantza – wsparcie odcinka szyjnego 0
Kołnierz Schantza – wsparcie odcinka szyjnego

Odcinek szyjny kręgosłupa ulega urazom i nadwyrężeniom w różnych okolicznościach. W jego obrębie znajdują się bardzo ważne struktury, dlatego należy dokładnie wyleczyć każdy uraz i przeciążenie. Często do tego celu wykorzystywany jest kołnierz Schantza.

Kiedy należy stosować miękki kołnierz ortopedyczny?

czytaj całość »
Stabilizator na kolano – jak wybrać najlepszy? 0
Stabilizator na kolano – jak wybrać najlepszy?

Wielu z nas doświadczyło przynajmniej raz w życiu dolegliwości w okolicach kolana. Urazy i przeciążenia często objawiają się bólem. Gdy utrudnia on chodzenie i czujemy niestabilność, stawu szukamy pomocy u lekarza lub fizjoterapeuty. Aby leczenie przebiegało prawidłowo, specjalista może zalecić nam zaopatrzenie się w stabilizator.

Wiele osób w takiej sytuacji szuka odpowiedzi na pytanie: czym jest stabilizator, jak działa oraz jak go nosić.

czytaj całość »
Zalety masażu w sporcie - wykorzystanie Normatec i Hypervolt 0
Zalety masażu w sporcie - wykorzystanie Normatec i Hypervolt

Masaż to zabieg leczniczy, który bardzo korzystnie oddziałuje na organizm. U osób aktywnych fizycznie jest on dobrym uzupełnieniem każdego treningu. Wspomaga również potreningową regenerację. Przeciwdziała przetrenowaniu i relaksuje oraz rozluźnia mięśnie. Zastosowany jako element rozgrzewki przygotowuje organizm do wysiłku. Wpływa korzystnie nie tylko na układ mięśniowy, ale również na układ krążenia i układ nerwowy.

Jakie masażery sprawdzą się najlepiej?

czytaj całość »
Roller – wykorzystanie automasażu dla zdrowia mięśni i powięzi 0
Roller – wykorzystanie automasażu dla zdrowia mięśni i powięzi

Roller to jeden z przyborów, który jest bardzo chętnie stosowany przez wszystkich dbających o swoje zdrowie i polecany przez fizjoterapeutów oraz instruktorów fitness. Służy do autoterapii, którą warto stosować regularnie w warunkach domowych. To osobisty masażer, dzięki któremu możemy samodzielnie rozluźniać spięte i przeciążone partie mięśniowe.

czytaj całość »
Stawy pod ochroną 0
Stawy pod ochroną

Jest wiele sytuacji, gdy nasze stawy potrzebują dodatkowego wsparcia. Kiedy funkcjonują prawidłowo pozwalają nam na codzienną aktywność zawodową, domową i rekreacyjną, a także na uprawnianie sportu. Często jednak ulegają przeciążeniom lub kontuzjom.

Których stawów najczęściej dotyczą przeciążenia?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl