Promocje
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu
Normatec Pulse 2.0 - system do regeneracji i masażu
4 500,00 zł 2 999,00 zł
szt.
Pistolet do masażu Hypervolt 2
Pistolet do masażu Hypervolt 2
1 790,00 zł 1 499,00 zł
szt.
Pistolet do masażu Hypervolt Go 2
Pistolet do masażu Hypervolt Go 2
1 190,00 zł 990,00 zł
szt.
Pistolet do masażu Hypervolt 2 PRO
Pistolet do masażu Hypervolt 2 PRO
2 090,00 zł 1 850,00 zł
szt.
Normatec - zestaw do regeneracji kończyn górnych - para
Normatec - zestaw do regeneracji kończyn górnych - para
3 000,00 zł 2 500,00 zł
szt.
Normatec nogawki regeneracyjne
Normatec nogawki regeneracyjne
3 000,00 zł 2 500,00 zł
Normatec - spodenki regeneracyjne
Normatec - spodenki regeneracyjne
2 800,00 zł 1 890,00 zł
szt.
Normatec Pulse Pro 2.0 - system do regeneracji i masażu
Normatec Pulse Pro 2.0 - system do regeneracji i masażu
5 900,00 zł 5 199,00 zł
szt.
Normatec 3 - system do regeneracji i masażu
Normatec 3 - system do regeneracji i masażu
4 990,00 zł 4 119,00 zł
szt.
Opaska elastyczna na piętę Mueller
Opaska elastyczna na piętę Mueller
69,00 zł 35,00 zł
Mueller Spodenki kompresyjne z oddychającymi panelami
Mueller Spodenki kompresyjne z oddychającymi panelami
129,00 zł 99,00 zł
Masaż wibracyjny TIM TAM – przykłady zastosowania 0
Masaż wibracyjny TIM TAM – przykłady zastosowania

Masaż wibracyjny jest znanym zabiegiem, stosowanym z powodzeniem w gabinetach fizjoterapeutycznych, ośrodkach sportowych i w sanatoriach. Na przebiegu lat sprzęt do wykonywania masażu wibracyjnego uległ wielu innowacjom. Wygoda i skuteczność w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami to ważne aspekty w doborze przyrządów do gabinetu. Cechy te można odnaleźć w urządzeniu do TIM TAM – podpowiadamy, kiedy korzystać z masażu wibracyjnego z jego użyciem.

czytaj całość »
Venom 2 Back – wykorzystanie masażu i ciepła w bólach kręgosłupa 0
Venom 2 Back – wykorzystanie masażu i ciepła w bólach kręgosłupa

Dbając o kręgosłup, warto postawić na profilaktykę przeciążeń, a gdy już pojawią się dolegliwości – działać od razu. Oprócz pozycji antalgicznych i specjalnie dobranych ćwiczeń ulgę może przynieść zastosowanie urządzenia Venom 2 Back. Sprawdź, jak działa pas rozgrzewająco-wibrujący Venom 2 Back i kiedy z niego korzystać.

czytaj całość »
Orteza na dłoń reumatyczną ‒ jak dbać o stawy chorując na RZS? 0
Orteza na dłoń reumatyczną ‒ jak dbać o stawy chorując na RZS?

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów powinno być wielokierunkowe. Oprócz leków dużą rolę odgrywa w nim dobrze prowadzona fizjoterapia i zaopatrzenie ortopedyczne. Pozytywne skutki stosowania tych środków są widoczne m.in. w przypadku ręki reumatoidalnej. Ergonomia czynności codziennych i orteza na dłoń reumatyczną mogą przynieść dużą ulgę i spowolnić tempo powstawania zniekształceń. Sprawdź, jak korzystać z ortezy na dłoń reumatyczną i w jaki sposób zmniejszyć obciążenie stawów.

czytaj całość »
Piłka rehabilitacyjna w fizjoterapii dzieci i dorosłych ‒ przykłady ćwiczeń 0
Piłka rehabilitacyjna w fizjoterapii dzieci i dorosłych ‒ przykłady ćwiczeń

Piłka rehabilitacyjna to sprzęt, który przyda się w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym! Wykorzystuje się ją także w sanatoriach i ośrodkach wspomagania rozwoju dziecka. Z powodzeniem można też ćwiczyć z piłką w domu. Sprawdź przykłady zastosowań piłki rehabilitacyjnej i nasze propozycje ćwiczeń!

czytaj całość »
System Normatec 3.0. w rehabilitacji gabinetowej i domowej 0
System Normatec 3.0. w rehabilitacji gabinetowej i domowej

Normatec 3 to nowość w dziedzinie drenażu mechanicznego. Zmieniona, intuicyjna jednostka sterująca i wszystkie zalety wcześniejszych wersji sprawiają, że sprzęt ten znajdzie wiele zastosowań. Zobacz, w jaki sposób z nowym Normatec 3 można osiągnąć cele terapii w gabinecie fizjoterapeutycznym i w rehabilitacji domowej!

 

czytaj całość »
Kompresyjne rękawy chłodzące Hyperice w ortopedii i medycynie sportowej 0
Kompresyjne rękawy chłodzące Hyperice w ortopedii i medycynie sportowej

Krioterapia miejscowa jest znanym i cenionym zabiegiem, który przynosi ulgę przy kontuzjach, a także w bólach przeciążeniowych mięśni i stawów. W odmienionej, nowoczesnej formie leczenie zimnem można połączyć z kompresją. Zarówno chłodzenie, jak i ucisk należą do wytycznych zasady PRICE. Równoczesne zastosowanie krioterapii i kompresji pozwoli wspomóc wzajemnie efekt tych dwóch czynników.

Wypróbuj działanie kompresyjnych rękawów chłodzących i sprawdź, dlaczego warto wspierać z ich pomocą rehabilitację!

czytaj całość »
Piankowe podkładki i plastry Mueller podczas wakacyjnych wędrówek 0
Piankowe podkładki i plastry Mueller podczas wakacyjnych wędrówek

Podręczna apteczka zabierana na wyjazd urlopowy powinna zostać spakowana w taki sposób, aby nie zabrakło w niej akcesoriów pomocnych przy typowych letnich dolegliwościach. Wśród nich, poza najważniejszymi środkami doraźnej pomocy medycznej, przydatne będą też piankowe plastry, które zabezpieczą przed odciskami. Ochroni to przed dyskomfortem w czasie wędrówek i zwiedzania okolicy. Przeczytaj, jak chronić się przed otarciami i odciskami, by w pełni móc cieszyć się urlopowymi aktywnościami.

czytaj całość »
Wkładki ortopedyczne MOW Mediroyal — koślawość i szpotawość pięt pod kontrolą 0
Wkładki ortopedyczne MOW Mediroyal — koślawość i szpotawość pięt pod kontrolą

Koślawość i szpotawość pięt to bardzo często występujące wady ortopedyczne. Z biegiem czasu takie ustawienie stóp może skutkować różnorodnymi dolegliwościami. Należy więc niezależnie od wieku wdrożyć działania korekcyjne i kompensacyjne oraz stosować specjalne zaopatrzenie ortopedyczne. Sprawdź, dlaczego przy problemach ze stopami warto nosić wkładki MOW Mediroyal i w jakich przypadkach mogą być one szczególnie pomocne. 

czytaj całość »
Opaski na łokieć tenisisty ‒ ulga i ochrona 0
Opaski na łokieć tenisisty ‒ ulga i ochrona

W dolegliwościach związanych z łokciem tenisisty lub golfisty dużą ulgę mogą przynieść specjalne opaski. Aby taki rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego zapewnił jak najwięcej korzyści, ważny jest jego prawidłowy dobór do indywidualnych potrzeb i objawów. Najnowsze opaski oferują nawet efekt zbliżony do masażu. Może to pomóc w regeneracji przeciążonych ścięgien i znacząco zmniejszyć ból oraz dyskomfort. Sprawdź, jak działają opaski polecane osobom z rozpoznaniem łokcia tenisisty i golfisty!

 

czytaj całość »
Półkule i poduszki sensoryczne PINOFIT – uniwersalne przybory do gabinetu 0
Półkule i poduszki sensoryczne PINOFIT – uniwersalne przybory do gabinetu

Akcesoria sensoryczne należą do wyposażenia, które jest chętnie wybierane do gabinetu. Jest to spowodowane uniwersalnością lubianych przez pacjentów dysków i jeżyków. Wiele możliwości ich zastosowania sprawia, że półkule do balansowania są często wykorzystywane w czasie pracy fizjoterapeuty. Warto zaopatrzyć się w takie pomoce, gdyż będą przydatne w różnorodnych rodzajach ćwiczeń i terapii.

czytaj całość »
Kiedy stosuje się buty ortopedyczne? 0
Kiedy stosuje się buty ortopedyczne?

Buty ortopedyczne to specjalny rodzaj zaopatrzenia, bardzo przydatny w wielu różnych dolegliwościach kończyny dolnej. Specjalistyczne buty są potrzebne, aby chronić stopę po zabiegach operacyjnych, ale też wspomagać leczenie powikłań w chorobach przewlekłych. O właściwościach tego rodzaju butów warto wiedzieć jak najwięcej, aby wybrać najlepsze i maksymalnie wykorzystać ich możliwości.

czytaj całość »
Kolano skoczka – korzystanie z opaski, tapingu dynamicznego i okładów 0
Kolano skoczka – korzystanie z opaski, tapingu dynamicznego i okładów

Kolano skoczka to entezopatia związana z przeciążeniem przyczepu więzadła rzepki. Pacjent z takim rozpoznaniem odczuwa ból okolicy podkolanowej, który z biegiem czasu zaczyna utrudniać chodzenie. Warto sprawdzić, kto jest w grupie ryzyka wystąpienia takich dolegliwości i poznać sposoby pomagające odciążyć kolano w czasie nasilonych objawów.

czytaj całość »
Kiedy stosuje się ortezę typu Dessaulta i dlaczego trzeba dobrze wyleczyć uraz barku? 0
Kiedy stosuje się ortezę typu Dessaulta i dlaczego trzeba dobrze wyleczyć uraz barku?

Kontuzje stawu barkowego należą do najtrudniejszych w rehabilitacji. Tkanki tej okolicy goją się długo, a ich nadwyrężenia mają tendencje do nawrotów. Dlatego tak ważne po urazie jest unieruchomienie barku, które zapewni elementom stawowym sprawną regenerację. Aby ochronić okolicę okołobarkową po uszkodzeniu, stosuje się między innymi ortezę Dessaulta. Warto wiedzieć, kiedy taki rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego może być wykorzystywany oraz znać zasady związane z dodatkowym odciążeniem ręki.

czytaj całość »
Balsamy, maści i żele dla aktywnych – możliwości zastosowania 0
Balsamy, maści i żele dla aktywnych – możliwości zastosowania

Dzięki aktywności fizycznej można zachować zdrowie i dobrą kondycję. Pomimo wielu korzystnych efektów uprawiania sportu, niektóre jego formy mogą być związane ze zwiększoną urazowością. Gdy dochodzi do kontuzji lub przeciążenia mięśni i stawów, warto mieć w swojej apteczce specjalne środki, które szybko zmniejszą dolegliwości.

czytaj całość »
Dlaczego warto mieć pulsoksymetr i jak interpretować wyniki? 0
Dlaczego warto mieć pulsoksymetr i jak interpretować wyniki?

Pulsoksymetr to niewielkie urządzenie, które pozwala monitorować jedne z najważniejszych życiowych parametrów. Może się przydać w wielu sytuacjach, m.in. jest wykorzystywany zarówno w czasie choroby, jak i również w sporcie. Warto mieć go w swojej apteczce lub torbie treningowej.

czytaj całość »
Kiedy stosować stabilizator nadgarstka? 0
Kiedy stosować stabilizator nadgarstka?

Nadgarstek jest delikatnym stawem, który często ulega urazom i przeciążeniom. Kiedy pojawia się w jego okolicy ból i obrzęk, pomocne jest wsparcie go odpowiednim stabilizatorem. Ułatwi to regenerację nadwyrężonych tkanek, przez co szybciej będzie można odzyskać jego sprawność.

czytaj całość »
Pas ortopedyczny w ochronie kręgosłupa 0
Pas ortopedyczny w ochronie kręgosłupa

Kręgosłup jest strukturą często ulegającą przeciążeniom. Osłabiony kręgosłup jest bardziej podatny na urazy. Aby go chronić i zapobiegać nawrotom dolegliwości warto zaopatrzyć się w pas ortopedyczny.

Znajomość zaleceń do jego stosowania pozwoli zmniejszyć objawy bólowe i zapewni wsparcie uszkodzonych tkanek.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl