Promocje
Pistolet do masażu Hypervolt Go 2
Pistolet do masażu Hypervolt Go 2
1 190,00 zł 749,00 zł
szt.
Pistolet do masażu Hypervolt 2 PRO
Pistolet do masażu Hypervolt 2 PRO
2 090,00 zł 1 850,00 zł
szt.
Pistolet do masażu Hypervolt 2
Pistolet do masażu Hypervolt 2
1 790,00 zł 1 490,00 zł
szt.
Normatec Pulse Pro 1.0 - system do regeneracji i masażu - POTESTOWY
Normatec Pulse Pro 1.0 - system do regeneracji i masażu - POTESTOWY
5 990,00 zł 3 999,00 zł
szt.
Mueller Spodenki kompresyjne z oddychającymi panelami
Mueller Spodenki kompresyjne z oddychającymi panelami
129,00 zł 99,00 zł
Opaska elastyczna na ścięgno Achillesa cho-pat Mueller
Opaska elastyczna na ścięgno Achillesa cho-pat Mueller
110,00 zł 59,00 zł
Temblak pediatryczny dziecięcy
Temblak pediatryczny dziecięcy
99,00 zł 47,00 zł
Xoopo Power Band - opaski piłkarskie
Xoopo Power Band - opaski piłkarskie
129,00 zł 40,00 zł
Urządzenie do masażu Tim Tam + gratis bateria i etui
Urządzenie do masażu Tim Tam + gratis bateria i etui
3 000,00 zł 990,00 zł
szt.
Mueller stabilizator na kostkę z żelem chłodzącym
Mueller stabilizator na kostkę z żelem chłodzącym
219,00 zł 109,00 zł
Mueller Opaska na łokieć Hg80
Mueller Opaska na łokieć Hg80
120,00 zł 45,00 zł
Uniwersalny stabilizator stawu skokowego i prawidłowe leczenie po skręceniu kostki 0
Uniwersalny stabilizator stawu skokowego i prawidłowe leczenie po skręceniu kostki

Skręcenia stawu skokowego wymagają szczególnego postępowania rehabilitacyjnego. Dzieje się tak, gdyż są to urazy, które charakteryzują się dużą tendencją do nawrotów. Prawidłowo prowadzone leczenie i rehabilitacja są kluczowe w odzyskaniu pełnej stabilności stawu. Jak powinien wyglądać powrót do sprawności po urazie skrętnym i dlaczego przydatny może okazać się stabilizator stawu skokowego? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

czytaj całość »
Przeciążenia i urazy stawu łokciowego – orteza AIRMESH w przebiegu leczenia 0
Przeciążenia i urazy stawu łokciowego – orteza AIRMESH w przebiegu leczenia i rehabilitacji

Urazy, stany zapalne i przeciążenia w stawie łokciowym wymagają szczególnej ochrony bolesnej okolicy. Często to właśnie od wsparcia ortezą, w połączeniu z prawidłowo prowadzonym leczeniem i rehabilitacją zależy szybkość powrotu funkcji stawu.

W naszym artykule podpowiadamy, jakich struktur mogą dotyczyć problemy w obrębie stawu łokciowego i kiedy najczęściej stosowane są ortezy.

czytaj całość »
Czym jest złamanie bokserskie? O stabilizatorach i przebiegu rehabilitacji 0
Czym jest złamanie bokserskie? O stabilizatorach i przebiegu rehabilitacji

Złamanie bokserskie to rodzaj urazu, który występuje nie tylko u bokserów i innych sportowców, ale też ma miejsce wskutek upadków lub przytrzaśnięcia ręki. Dotyczy piątej kości śródręcza, co może ograniczyć ruch małego palca. Lekarze często w takich przypadkach zalecają zabezpieczenie ręki ortezą, a następnie usprawnianie pod opieką fizjoterapeuty. Poniżej przedstawiamy więcej informacji o tym, jak wygląda orteza zabezpieczająca miejsce złamania bokserskiego oraz jak przebiega rehabilitacja po takim urazie.

czytaj całość »
Kiedy stosować długi stabilizator nadgarstka i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? 0
Kiedy stosować długi stabilizator nadgarstka i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Szukasz sposobu na stabilizację nadgarstka po urazie lub zabiegu operacyjnym? Masz objawy zespołu cieśni nadgarstka lub choroby de Quervaina, a lekarz zalecił ochronę ręki ortezą? Długi stabilizator nadgarstka może być pomocny dla osób, które muszą odciążyć staw. Zobacz, jakie cechy powinien mieć dobry stabilizator długi nadgarstka oraz jakie są jego rodzaje i zalecenia do stosowania!

czytaj całość »
Pas rozgrzewająco-wibrujący Venom 2 Back - pomysł na masaż dla seniorów 0
Pas rozgrzewająco-wibrujący Venom 2 Back - sposób na masaż dla seniorów

Masaż rozgrzewająco-wibracyjny, ze względu na swoje działanie rozluźniające, może być przydatny także u seniorów. Połączenie działania ciepła i wibracji w specjalnych pasach do masażu to jedna z metod stosowanych w chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa, w sztywności odcinka lędźwiowego i przewlekłym bólu dolnej części pleców.

W jaki sposób osoby starsze mogą radzić sobie z bólem kręgosłupa i kiedy masaż będzie dobrym rozwiązaniem?

czytaj całość »
Piłka Hypersphere – podręczny przyrząd do masażu 0
Piłka Hypersphere – podręczny przyrząd do masażu

Masaż wibracyjny w połączeniu z rolowaniem mięśni to ciekawa propozycja autoterapii dla osób z bólem pleców. Taka kombinacja czynników leczniczych jest możliwa, stosując piłkę HYPERSPHERE. Zarówno w wersji standardowej, jak i w wariancie mini piłka ta pomaga rozluźnić nadmiernie napięte partie mięśniowe. Zajmuje niewiele miejsca i można z niej skorzystać nie tylko w gabinecie fizjoterapeuty, ale też w domu. Przekonaj się, dlaczego warto mieć piłkę HYPERSPHERE!

czytaj całość »
Masaż wibracyjny TIM TAM – przykłady zastosowania 0
Masaż wibracyjny TIM TAM – przykłady zastosowania

Masaż wibracyjny jest znanym zabiegiem, stosowanym z powodzeniem w gabinetach fizjoterapeutycznych, ośrodkach sportowych i w sanatoriach. Na przebiegu lat sprzęt do wykonywania masażu wibracyjnego uległ wielu innowacjom. Wygoda i skuteczność w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami to ważne aspekty w doborze przyrządów do gabinetu. Cechy te można odnaleźć w urządzeniu do TIM TAM – podpowiadamy, kiedy korzystać z masażu wibracyjnego z jego użyciem.

czytaj całość »
Venom 2 Back – wykorzystanie masażu i ciepła w bólach kręgosłupa 0
Venom 2 Back – wykorzystanie masażu i ciepła w bólach kręgosłupa

Dbając o kręgosłup, warto postawić na profilaktykę przeciążeń, a gdy już pojawią się dolegliwości – działać od razu. Oprócz pozycji antalgicznych i specjalnie dobranych ćwiczeń ulgę może przynieść zastosowanie urządzenia Venom 2 Back. Sprawdź, jak działa pas rozgrzewająco-wibrujący Venom 2 Back i kiedy z niego korzystać.

czytaj całość »
Orteza na dłoń reumatyczną ‒ jak dbać o stawy chorując na RZS? 0
Orteza na dłoń reumatyczną ‒ jak dbać o stawy chorując na RZS?

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów powinno być wielokierunkowe. Oprócz leków dużą rolę odgrywa w nim dobrze prowadzona fizjoterapia i zaopatrzenie ortopedyczne. Pozytywne skutki stosowania tych środków są widoczne m.in. w przypadku ręki reumatoidalnej. Ergonomia czynności codziennych i orteza na dłoń reumatyczną mogą przynieść dużą ulgę i spowolnić tempo powstawania zniekształceń. Sprawdź, jak korzystać z ortezy na dłoń reumatyczną i w jaki sposób zmniejszyć obciążenie stawów.

czytaj całość »
Piłka rehabilitacyjna w fizjoterapii dzieci i dorosłych ‒ przykłady ćwiczeń 0
Piłka rehabilitacyjna w fizjoterapii dzieci i dorosłych ‒ przykłady ćwiczeń

Piłka rehabilitacyjna to sprzęt, który przyda się w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym! Wykorzystuje się ją także w sanatoriach i ośrodkach wspomagania rozwoju dziecka. Z powodzeniem można też ćwiczyć z piłką w domu. Sprawdź przykłady zastosowań piłki rehabilitacyjnej i nasze propozycje ćwiczeń!

czytaj całość »
System Normatec 3.0. w rehabilitacji gabinetowej i domowej 0
System Normatec 3.0. w rehabilitacji gabinetowej i domowej

Normatec 3 to nowość w dziedzinie drenażu mechanicznego. Zmieniona, intuicyjna jednostka sterująca i wszystkie zalety wcześniejszych wersji sprawiają, że sprzęt ten znajdzie wiele zastosowań. Zobacz, w jaki sposób z nowym Normatec 3 można osiągnąć cele terapii w gabinecie fizjoterapeutycznym i w rehabilitacji domowej!

 

czytaj całość »
Kompresyjne rękawy chłodzące Hyperice w ortopedii i medycynie sportowej 0
Kompresyjne rękawy chłodzące Hyperice w ortopedii i medycynie sportowej

Krioterapia miejscowa jest znanym i cenionym zabiegiem, który przynosi ulgę przy kontuzjach, a także w bólach przeciążeniowych mięśni i stawów. W odmienionej, nowoczesnej formie leczenie zimnem można połączyć z kompresją. Zarówno chłodzenie, jak i ucisk należą do wytycznych zasady PRICE. Równoczesne zastosowanie krioterapii i kompresji pozwoli wspomóc wzajemnie efekt tych dwóch czynników.

Wypróbuj działanie kompresyjnych rękawów chłodzących i sprawdź, dlaczego warto wspierać z ich pomocą rehabilitację!

czytaj całość »
Piankowe podkładki i plastry Mueller podczas wakacyjnych wędrówek 0
Piankowe podkładki i plastry Mueller podczas wakacyjnych wędrówek

Podręczna apteczka zabierana na wyjazd urlopowy powinna zostać spakowana w taki sposób, aby nie zabrakło w niej akcesoriów pomocnych przy typowych letnich dolegliwościach. Wśród nich, poza najważniejszymi środkami doraźnej pomocy medycznej, przydatne będą też piankowe plastry, które zabezpieczą przed odciskami. Ochroni to przed dyskomfortem w czasie wędrówek i zwiedzania okolicy. Przeczytaj, jak chronić się przed otarciami i odciskami, by w pełni móc cieszyć się urlopowymi aktywnościami.

czytaj całość »
Wkładki ortopedyczne MOW Mediroyal — koślawość i szpotawość pięt pod kontrolą 0
Wkładki ortopedyczne MOW Mediroyal — koślawość i szpotawość pięt pod kontrolą

Koślawość i szpotawość pięt to bardzo często występujące wady ortopedyczne. Z biegiem czasu takie ustawienie stóp może skutkować różnorodnymi dolegliwościami. Należy więc niezależnie od wieku wdrożyć działania korekcyjne i kompensacyjne oraz stosować specjalne zaopatrzenie ortopedyczne. Sprawdź, dlaczego przy problemach ze stopami warto nosić wkładki MOW Mediroyal i w jakich przypadkach mogą być one szczególnie pomocne. 

czytaj całość »
Opaski na łokieć tenisisty ‒ ulga i ochrona 0
Opaski na łokieć tenisisty ‒ ulga i ochrona

W dolegliwościach związanych z łokciem tenisisty lub golfisty dużą ulgę mogą przynieść specjalne opaski. Aby taki rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego zapewnił jak najwięcej korzyści, ważny jest jego prawidłowy dobór do indywidualnych potrzeb i objawów. Najnowsze opaski oferują nawet efekt zbliżony do masażu. Może to pomóc w regeneracji przeciążonych ścięgien i znacząco zmniejszyć ból oraz dyskomfort. Sprawdź, jak działają opaski polecane osobom z rozpoznaniem łokcia tenisisty i golfisty!

 

czytaj całość »
Półkule i poduszki sensoryczne PINOFIT – uniwersalne przybory do gabinetu 0
Półkule i poduszki sensoryczne PINOFIT – uniwersalne przybory do gabinetu

Akcesoria sensoryczne należą do wyposażenia, które jest chętnie wybierane do gabinetu. Jest to spowodowane uniwersalnością lubianych przez pacjentów dysków i jeżyków. Wiele możliwości ich zastosowania sprawia, że półkule do balansowania są często wykorzystywane w czasie pracy fizjoterapeuty. Warto zaopatrzyć się w takie pomoce, gdyż będą przydatne w różnorodnych rodzajach ćwiczeń i terapii.

czytaj całość »
Kiedy stosuje się buty ortopedyczne? 0
Kiedy stosuje się buty ortopedyczne?

Buty ortopedyczne to specjalny rodzaj zaopatrzenia, bardzo przydatny w wielu różnych dolegliwościach kończyny dolnej. Specjalistyczne buty są potrzebne, aby chronić stopę po zabiegach operacyjnych, ale też wspomagać leczenie powikłań w chorobach przewlekłych. O właściwościach tego rodzaju butów warto wiedzieć jak najwięcej, aby wybrać najlepsze i maksymalnie wykorzystać ich możliwości.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl